Новини
Книга навчає нас рідної мови, вчить відчувати красу слова, усвідомлювати його велику силу. Щороку в шкільній бібліотеці Каланчацького ЗЗСО проходить книжковий тиждень перед весняними канікулами.
В цьому навчальному році тиждень проходив з 17.03 по 21.03.2025 року.
Мета заходів: прищепити любов до книги, навчити думати, самостійно мислити і виховувати потребу у читанні. Упродовж тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності. Посвята в читача (1 кл.); "В гостях у казки" (2 кл.); "Сонячна усмішка Всеволода Нестайко" (3 кл.); "Конкурс прислів'їв та приказок" (4 кл.); "Гра "Бібліотечне лото" (8 кл.); День поезії "Україна в моєму серці" (6-7 кл.).
Тиждень дитячої та юнацької книги вже минув, але шкільна бібліотека гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки, цікаві надходження.
Propera ad me,sed ad te prius
"Поспішай до мене,але до себе - насамперед" Сенека "Кенгуру" скликає друзів.
20 березня 2025 року пройшов міжнародний етап математичного конкурса "Кенгуру".
Метою конкурсу є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики.
Учасником конкурсу може бути кожен учень від від 2-го по 11 клас з усіх куточків України. Гра цікава як призерам Всеукраїнських о
лімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї науки-математики.
16 учнів із 2-5, 7-9 та 11 класів Каланчацького ЗЗСО взяли участь у конкурсі "Кенгуру".
В початковій школі організацію та проведення конкурсу здійснили вчителі Харитонова Н.І. (2 кл) та Манєва І.О. (4 кл).
Серед учнів 5-11 класів конкурс провела вчитель математики Чебан М.І.
Особливу подяку висловлюємо батькам Борчану С.С., Беженар Н.І., Янчевій О.К., Чеботаренко Т.П., Бужиловій Н.М, Ілієвій І.М., Крачиловій О.І., Шелест Н.М., Беженар Д.К.Георгієву А.С., Костєвій М.В., Волкановій Н.В. за фінансову підтримку у проведенні конкурсу.
Відзначається щорічно з 22 березня 1993 року з метою акцентувати увагу на дбайливому ставленні до водних ресурсів Землі. З учнями Каланчацького ЗЗСО вчителем географії Новенко Т.Г. були проведені наступні заходи:
- з учнями 5 класу: інформаційна хвилинка "Значення води"
- з учнями 6 класу: квест-урок "Вода - це життя"
- з учнями 8 класу: виховний захід "Вода - найцінніший скарб"
Соціальним педагогом Беспаленко О.В. з метою інформування учнівської молоді стосовно питань, пов’язаних із вживанням наркотиків,з’ясування найбільш поширених причин вживання підлітками психоактивних речовин (ПАР), вплив на організм і соціальні наслідки згубної пристрасті проведено виховну годину "Алкоголь та наркотики -вороги нашого суспільства" з учнями 8 класу.
Формування життєвих навичок дає найкращі результати: це дозволяє учням сформувати позитивну самооцінку і визначати позитивні цілі, успішно соціалізуватися в середовищі однолітків, не потрапляючи під їхній можливий негативний вплив і відстоюючи свої переконання.
Учениці Каланчацького ЗЗСО прийняли участь в обласному (заочному) етапі Всеукраїнського колоквіуму
«Космос. Людина. Духовність» («Космічні фантазії») 2025 року.
Вітаємо ученицю 6 класу Кондратову Дар'ю з ІІІ місцем та ученицю 11 класу Харитонову Юлію з ІІ місцем!
Бажаємо дівчатам творчих успіхів!
Щороку 14 березня Україна відзначає День українського добровольця – свято, яке уособлює героїзм, відвагу та самопожертву тих, хто першими став на захист рідної землі. Саме 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану вирушили на тренувальну базу в Нових Петрівцях для формування першого добровольчого батальйону. Це стало початком формування добровольчого руху.
З метою підвищити патріотичний дух серед молоді Каланчацького ЗЗСО, вчителем історії Новенко Т.Г. були проведені уроки мужності з учнями 5 та 11 класів.
Жодна весна не починається в школі без Шевченківського живого натхненного слова… Ми сповідуємо свої думки, переживання, болі та радощі його поезіями, адже був у Кобзаря справжній талант від Бога- залишатися сучасним і зрозумілим поза часом: завжди й для усіх! Тому з року в рік закликає він до боротьби, указує нам шлях до гідного життя. Ми пишаємося, що є нащадками великого поета, генія українського народу!
З 03.03 по 07.03.2025р. в Каланчацькому ЗЗСО пройшов Шевченківський тиждень.
Розпочався тиждень із книжкового вернісажу «Вічно буде поміж нас України син Тарас», який представила бібліотекар Банкова Л.Г. З учнями 1 класу був проведений виховний захід " Тарас Шевченко - великий Кобзар!"( Кер.Георгієва Г.М.) Учні 2 класу познайомились з біографією поета, читали його вірші та допомагали поету дописати вірш. ( Кер.Харитонова Н.І.) Учні 4 класу змагалися в літературній вікторині "Шана Шевченку!"(Кер. Манева І.О.). Учні 3 класу переглянули відеофрагменти "Цікаві факти про Тараса Шевченка" (Кер. Беженар Т.І.). Урок української літератури в 5 та 7 класах перетворився на літературну вітальню «Шевченка нам не забути». Учні читали напам’ять улюблені поезії Кобзаря, пригадували його біографію. (Вчитель Колеснік Т.А.).
Протягом тижня була організована виставка малюнків та ілюстрацій «Чарівний пензель». Учні 6 та 11 класів проявили свої художні творчі здібності та виконали серію автопортретів Тараса Шевченка.
Поезія Шевченка ніколи не перестане хвилювати вдячних нащадків!
Українське свято Дня української жінки відображає не лише національну красу українського жіноцтва, але й його велич, силу, мужність і готовність до самопожертви та героїчної боротьби за своє.
У складний період війни українки виступають як берегині сімейного вогнища та опора для майбутнього українського народу. Вони є дбайливими матусями, які захищають від війни, виховують і навчають дітей, а також виявляють себе як героїчні амазонки в боротьбі з російськими окупантами, підтримуючи армію та розвиваючи різні сфери життя країни.
З метою виховання шанобливого ставлення до жінок з учнями 6 класу проведено виховний захід на якому, учні переглянули відео " Жінки у ЗСУ!", "Я в армії,бо розумію,що потрібна тут".
Учні також обговорили та назвали ментальні особливості справжніх жінок України .
Класний керівник Баєва С.І.
24 лютого 2022 року - день, що розділив життя кожного українця на «до» та «після». 3 роки боротьби за незалежність України. Сьогодні, 24 лютого 2025 року, в Каланчацькому ЗЗСО, з метою національно-патріотичного виховання та вшанування пам'яті Героїв України, вчителем історії Новенко Т. Г. були проведені наступні тематичні заходи: «День, що змінив життя кожного...» та «3 роки незламності» з учнями 8 та 9 класів.
Англійська мова – це найпоширеніша мова у світі, і тому не дивно, що так багато людей хочуть навчитися розмовляти англійською мовою. З 17 по 20 лютого в Каланчацькому ЗЗСО відбувся тиждень англійської мови в початкових класах. Вчитель Плачкова Н.М. провела наступні заходи:
1 клас- Конкурс малюнку розмальовки "My favourite English letter ABC" and "Phonic song".
2 клас- "Week days" та гра "Yummy/Yukky".
3 клас "London is the capital of Great Britain" and "Queen Elizabeth II", робота в групах "Translate the words".
4 клас- "Project work". Головною метою проведення тижня англійської мови було підвищення мотивації учнів до вивчення англійської мови, розвиток в учнів навичок слухання та говоріння, творчих здібностей, логічного мислення та пам'яті.
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
В Каланчацькому ЗЗСО з нагоди вшанування Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні проведено наступні заходи:
Медіа-година “Ангели, які тримають небо” (1-4 кл.);
Єдина виховна година «Герої не вмирають!» (5-7 кл.);
Уроки-мужності «Нові часи, нові Герої» (8-11 кл.).
Учні початкових класів зробили паперових ангелів і символічно вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
- Тиха акція "Ангели пам'яті".
Вічна пам’ять та слава Героям України!
18 лютого 2025 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Саф’янівської сільської ради провела теоретичний семінар для вчителів Каланчацького ЗЗСО з наступних питань: «Діагностика та подолання освітніх втрат: резильєнтність шкіл в сучасних умовах» та «Застосування Професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти» (наказ МОН України від 29.08.2024 р. №1225).
Під час семінару педпрацівників було ознайомлено з результатами моніторингового дослідження якості знань учнів 6, 8 класів. Розглянули чинники, які вплинули на результати написання тестів дітьми, й можливість подолання освітніх втрат на рівні закладу освіти.
Крім цього учасники були ознайомлені зі змінами Професійного стандарту вчителя.
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні, з метою вшанування подвигу та увічнення пам'яті тих громадян, які захищали ідеали демократії, права та свободи людини, в Каланчацькому ЗЗСО, вчителем історії Новенко Т. Г., були проведені наступні виховні заходи:
5 клас - "Герої не вмирають"
6 клас - "Ви першими стали за гідність"
7 клас - "Ангели пам'яті"
8 клас - "Ми пам'ятаємо"
У Каланчацькому ЗЗСО протягом лютого був проведений інформаційний тиждень боротьби зі сказом, з метою підвищення рівня обізнаності про сказ, його небезпеку та шляхи профілактики. Медичний працівник закладу освіти, Дубнель Г.М., організувала та провела показ відеороликів для дітей «СКАЗульки про тварин», «Вакцинується разом з котиком», а також лекції для учнів 4-11 класів про безпечну поведінку з тваринами:
- "Здоров'я, безпека та добробут" (6 кл.);
- "Правила поведінки з безхатніми тваринами" (7кл.)
- "Безпечна поведінка з тваринами. Профілактика сказу" (9кл.)
- "Поведінка дітей з безпритульними тваринами" (11 кл.)
Класні керівники початкових класів та вчитель мистецтва, Баєва С.І., провели конкурс дитячих малюнків: "Мій улюбленець – моя відповідальність і турбота".
До Дня Єднання в Каланчацькому ЗЗСО , з метою патріотичного піднесення, любові до Батьківщини і бажання якнайшвидшої Перемоги були проведені тематичні інформування, флешмоби «Фото єднання», творчий колаж «Україна – єдина країна».
В єдності – наша сила.
Єднаймося заради Перемоги, заради миру, заради свободи і незалежності, заради України! Одна мова, одна воля, одна правда, одна історія, одна доля, одна душа, один народ…
Єдина Україна!
Пам'ятайте, що ви притягуєте у своє життя те, у що ви вірите. Вірте в себе. Вірте в диво. Вірте в любов. Вірте в добро... Дозвольте собі бути щасливими.
Ментальне здоров'я- це стан благополуччя, при якому людина може реалізувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати та робити внесок у життя своєї спільноти. Під час години спілкування ментального здоров'я " Як подбати про себе?" з учнями 5 класу класним керівником Плачкової Н.М. було проведено вправи " Пір'їнка і статуя", " Лимон", " Дихання по квадрату". Діти з захопленням виконували тренувальні вправи, щодо покращення свого ментального здоров'я.
11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного Інтернету!
Про безпеку в інтернеті потрібно говорити постійно. Адже у сучасному світі й дня без нього уявити неможливо.
Здобувачі освіти Каланчацького ЗЗСО долучилися до відзначення Дня безпечного Інтернету. Соціальний педагог провела виховний захід на тему: "Безпечний Інтернет" з учнями 8-9 класів. Учні із задоволенням виконували цікаві завдання за допомогою яких дізнавались про те, як зробити Інтернет безпечнішим і кращим для себе.
10 лютого представники закладу професійної (професійно-технічної) освіти "Дунайський центр професійної освіти" провели профорієнтаційну роботу з учнями 9,11 класів, які розповіли про умови вступу до закладу. Ознайомили зі спеціальностями, які можна здобути у даному закладі, а також про переваги у навчанні.
Вибір професії для кожної молодої людини - це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Без перебільшення можна сказати, що для випускників закладів загальної середньої освіти- це завжди проблема номер один. Профорієнтаційна робота здійснюється на всіх вікових етапах, але саме період ранньої юності є найбільш сензитивним для формування готовності учня до професійного самовизначення.
Проблема булінгу серед дітей підліткового віку є особливо актуальною у сучасному підлітковому середовищі. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні жертвами булінгу в ЗЗСО є близько 17 % дівчат і 16 % хлопців віком від 11 до 15 років. А за результатами анкетування Міністерства юстиції України, приниження у школі зазнавало 45% опитаних підлітків. Тому одним із головних завдань нашого закладу освіти є профілактика цього небезпечного явища серед учасників освітнього процесу.З учнями 5-8 класів було проведено захід "Стоп-булінг", класна година " Профілактика булінгу серед учнів", виховна година "Булінг: профілактика,допомога."
Здобувачі освіти були ознайомлені з терміноми «булінг», «кібербулінг», правилами спілкування в колективі, способами реагування в ситуації булінгу, мали змогу збагатити свої знання про безпечне і відповідальне використання Інтернету.
Учні дізналися про правову відповідальність за булінг, а також вчилися безпечно користуватися соціальними мережами та протидіяти кібербулінгу.
30.01.2025 р., в Каланчацькому ЗЗСО, з метою профорієнтації учнів 9,11 класів, завітали представники Ізмаїльського фахового медичного коледжу. Під час зустрічі учнів ознайомили зі спеціальностями медсестра, фельдшер, фармацевт та зубний технік, за якими можно навчатися в Ізмаїльському фаховому медичному коледжі.
Студентки медичного коледжу провели тренінг "Перша домедична допомога", в якому показали, як правильно накласти турнікети та зробити штучне дихання. Учні брали безпосередню участь у практичних завданнях,ознайомилися з послідовністю та правилами надання першої домедичної допомоги.