Новини
Розпочався осінній грибний сезон в районі. Зараз з'явилася величезна кількість самих різних грибів, як їстівних, так і не дуже.
Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.
Основні причини отруєнь:
· вживання отруйних грибів;
· неправильне приготування умовно їстівних грибів;
· вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
· вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок
мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з’їдених грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.
Забороняється:
· Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, -
це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.
Запам'ятайте: Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню.
Настійно радимо всім бути обережними при вживанні та збиранні грибів!
З метою навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, виховання в учнів розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки, навчання діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуацій в 6 класі було проведено Квест " Пожежна безпека".
10 жовтня - Всесвітній День ментального здоров'я у світі та в Україні і це - ідеальний привід нагадати, що піклування про себе та про своє ментальне здоров`я - найважливіший крок на шляху до відчуття щастя. Важливо пам`ятати це основа нашого добробуту, яке дозволяє нам долати стреси та труднощі у житті.
Соціальним педагогом Беспаленко О.В.була проведена профілактична бесіда на ментальне здоров'я з учнями 9 класу,та тренінг " Психічне здоров'я учнів" з учнями 5 класу.
Всесвітній день боротьби проти сказу (World Rabies Day) заснований з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу (Global Alliance for Rabies Control) і щорічно відзначається 28 вересня, починаючи з 2007 року, за підтримки багатьох організацій охорони здоров’я. Цей День покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків.
5 фактів, які потрібно знати про захворювання:
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально.
Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Основний шлях проникнення вірусу в організм відбувається через пошкодження шкіри в наслідок укусів та ослинення.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) сказ входить в першу п'ятірку основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків.
В Україні вже більше 40 років триває епізоотія сказу природного типу. Спостерігається циркуляція вірусу серед 23 видів диких та шести видів домашніх і сільськогосподарських тварин в різних природно-географічних зонах.
В Україні поступово зменшується кількість випадків сказу, проте війна негативно впливає на поширення сказу.
Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вашого регіону.
«Як нам не радіти? Ми – щасливі діти!!!» під таким гаслом пройшов останній день прибування в пришкільному таборі Каланчацького ЗЗСО «Розвивайко»
Швидко проминула остання зустріч.
Різноманітні конкурси, ігри,веселі забави були проведені в цей святковий день, у яких діти с задоволенням приймали участь. Спілкування вживу- найголовніше, що отримали учні. Це в комплексі робить міцною шкільну родину.
Святковим і водночас сумним дійством стало закриття табірної зміни. Яскраві посмішки прикрашали маленькі обличчя, а в очах помітні були нотки суму. Однак, літо продовжується. До нових зустрічей з «Розвивайком» у наступному році!
Професія археолога відноситься до тих небагатьох спеціальностей, які оповиті ореолом романтики, таємничості і, якщо хочете, навіть містики. В уяві багатьох археологи схожі на шукачів скарбів. Сьогодні учні Каланчацького ЗЗСО теж відчули себе шукачами скарбів, блукаючи стежками загадок, вікторин і ребусів. У якості призів діти отримали солодкі подарунки.
Природа не шкодує для нас нічого, нікого природа не забула, всіх до себе пригорнула. Оскільки наше життя тісно пов’язане з природою, то щоб зберегти її красу і багатство, треба вивчати природничі науки.
Сьогодні у Каланчацькому ЗЗСО відбулася гра-квест «Знавці природи» за участі учнів 1-6 класів. Впродовж дня учні відповідали на запитання вікторини, розшифровували ребуси з природніми символами України, розгадували загадки про природні явища. З метою арт-терапії дітям були запропоновані розмальовки за тематикою заходу. Також діти активно проводили час на свіжому повітрі за рухливими іграми.
Проведено квест-гру " Що ти знаєш про Україну?" та вікторину " Подорож стежками Українських казок".
З дітьми було проведено вікторини з теми:
"Кажу- кажу казку" , діти відгадували назви казок.
" З якої вони казки?" відгадували героїв казок.
" Відгадай казкового героя"
Доберали риму до слів.
Малювали казкових героїв.
Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа. З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує. Книга - мудрий друг та порадник людини.
День здоров'я, який розпочався з ранкової зарядки. З метою сприяння отриманню дітьми знань про поняття " здоров'я " та "healthy food " and " unhealthy " пригадали, про те, яким чином потрібно берегти своє здоров'я. Була проведена гра- конкурс "Нумо, хлопці","Нумо, дівчата".Також до табору завітав представник поліції старший лейтенант Бочковар І.Г з виховною метою, який провів бесіду з правил дорожнього руху та діти мали змогу прийняти участь у естафетах.
Природничій квест
Тема: «Земля – наш рідний дім, нам жити в нім».
Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності.Наша планета Земля дуже велика. Кожен її куточок відрізняється різноманітною природою. Але у кожної людини є своя рідна природа. Навіть якщо зустрічаються найбільш красиві місця, то рідну природу не можна ні з чим порівняти. Це все, що знаходиться навколо нас і не створено руками людини. Це природа Батьківщини, де кожен народився, виріс і живе.Значення природи в житті людини величезне. Вона — наша мати, ми з нею одне ціле. Тож бережіть її!
Було проведено Квест -гру " Ментальне здоровя - запорука щастливого життя."
Утворили дві команди учнів . Участники побували на станціях :1.Фітоаптека. Гасло:«Лікарські рослини- наші зелені друзі!»
2. Спортзал. Гасло: « Рух – це життя!»
3.Мозковий штурм . Гасло: «Весела думка - половина здоров’я!»
4. Цілюща абетка . Гасло: «Прислів’я короткі, а розуму в них цілі книги!»
5. Сенсорна кімната . Гасло «Щоб добре здоров’я мати - потрібно релаксувати!»
6. Майстерня ментального здоров’я .Гасло: «Життя - це процес постійного вибору!»
Учні збагатили свої знання про здоров’я, ментальне здоров’я, здоровий спосіб життя. Тільки здорова людина може по-справжньому відчувати радість життя, навчатись та працювати з насолодою, отримувати задоволення кожної миті, бути щасливою. Цього ми щиро вам бажаємо!
Тема: Математикс навколо нас.
Утворилися команди "Квадрат ", Трикутник" , "Прямокутник" , "Круг".Учасники побували на станціях "Мозговий штурм", " Танграмія", "Ресторатор ", " Штурм вершин ".
Математика сувора,вимоглива,але в той же час весела і жартівлива.
ЯКЩО ХОЧЕШ ДОСЯГНУТИ У ЖИТТІ ВЕРШИН, МАТЕМАТИКУ ЗБАГНУТИ МУСИШ ДО ГЛИБИН!
Спорт – запорука здоров’я та краси! З метою підвищення рухової активності та зміцнення здоров’я у пришкільному таборі "Розвивайко» 04.06 пройшов День спорту під девізом:» Рух- це здорово!» Діти розпочали свою рухову активність з енергійної ранкової зарядки, потім була проведена бесіда: «В здоровому тілі- здоровий дух!». Також діти розгадували ребуси, загадки на спортивну тему та приймали участь у естафетах. Діти залишили табір сповнені позитивних емоцій!
Сьогодні,3 червня,в Каланчацькому ЗЗСО відбулося урочисте відкриття пришкільного табору "Розвивайко".
Перший день пройшов під девізом: "Казковий світ".Учні приймали участь у різних конкурсах та вікторинах,присвячених казкам.Також діти відвідали концерт,присвячений Дню захисту дітей.
З метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" учні Каланчацького ЗЗСО долучилися до циклу перегляду серїї з питань психічного здоров'я.
Здорове харчування учнів!
Відповідно до «Операційного плану заходів щодо реалізації стратегії формування системи шкільного харчування…» в Каланчацькому ЗЗСО 6 березня 2024 року стартував 10-денний моніторинг якості харчування учнів.
День 1. Меню: плов із курячим м’ясом, помідори квашені (порціями), кефір, банани, хліб цільнозерновий.
Діти із задоволенням смакували їжу.
Ми за повноцінне, збалансоване харчування учнів!
#реформашкільногохарчування
До Каланчацького закладу 25 лютого завітала мобільна бригада Регіонального аналітичного центру. Психологиня, Проскурiна Ірина, провела тренінг для учнів 6 класу “Як зберегти ментальне здоров'я та ефективно спілкуватися з іншими”. Під час зустрічі психологиня показала практики дихання, вправи для заспокоєння себе в стресових ситуаціях. Працівник Саф'янівської ОТГ Толмачова Ольга провела техніки для об'єднання колективу щоб сформувати відкритість і небайдуже відношення до однолітків.
Учасники тренінгу отримали масу позитаних емоцій та покращили знання стосовно зміцнення ментального здоров'я.
Сьогодні до нашого закладу завітали представники Ізмаїльського районного управління ГУ ДСНС
Л. Волошина та Ф. Манчук, які провели з учнями 5,6 класів профілактичний захід « Єдиний урок з безпеки» та роз’яснено основні правила поведінки в умовах безпеки.
З учнями 11 класу проведена профорієнтаційна робота по відбору кандидатів на навчання до закладів вищої освіти цивільного захисту.
Практичні поради психолога/соціального педагога з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на дитину.
Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка має на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо. Особливо актуальною є проблема під час карантину.
Різновиди кібербулінгу
Використання особистої інформації – викрадення паролів від приватних сторінок, електронної пошти для подальших погроз чи розповсюдження спаму.
Анонімні погрози – анонім надсилає листи погрозливого змісту, особлива ознака – наявність ненормативної лексики та груба мова.
Телефонні дзвінки з мовчанням.
Переслідування – залякування досягається шляхом розсилки повідомлень на електронну пошту чи телефон.
Тролінг – розміщення провокаційних повідомлень в мережі для привернення уваги та збудження активності, що може спричинити конфлікт (флеймінг).
Хепі-слепінг (happy slapping) – насильство заради розваги. Яскрава особливість – звичка знімати насильство на камеру для подальшого розповсюдження в мережі.
Сексуальні посягання – педофіл, замаскувавшись під фейковим ім'ям чи прикинувшись другом батьків, може запросити дитину на зустріч чи вивідати в неї час та місце, коли вона буде сама.
Секстинг — це обмін власними фото/ відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку.
Онлайн-грумінг — це побудова в мережі інтернет дорослим/групою дорослих осіб довірливих стосунків з дитиною (підлітком) з метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням про розповсюдження цих фото. Це робиться з метою отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей.
Як виявити ознаки кібербулінгу:
• відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;
• розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру;
• троллінг (надсилання погрозливих, грубих повідомлень у соціальних мережах, чатах чи онлайн-іграх);
• демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;
• створення груп ненависті до конкретної дитини;
• пропозиція проголосувати за чи проти когось в образливому опитуванні;
• провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе (групи смерті типу “Синій кит”);
• створення підробних сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону;
• надсилання фотографій із відвертим зображенням (як правило, дорослі надсилають дітям);
• пропозиції до дітей надсилати їх особисті фотографії відвертого характеру та заклик до сексуальних розмов чи переписок за допомогою месенджерів.
Пам'ятка для захисту від кібербулінгу
Здійснюйте батьківський контроль. Робіть це обережно з огляду на вікові особливості дітей (для молодших – обмежте доступ до сумнівних сайтів, для старших – час від часу переглядайте історію браузеру).
Застерігайте від передачі інформації у мережі. Поясніть, що є речі, про які не говорять зі сторонніми: прізвище, номер телефону, адреса, місце та час роботи батьків, відвідування школи та гуртків – мають бути збережені у секреті.
Навчіть критично ставитися до інформації в інтернеті. Якщо є сумніви в достовірності – хай запитує у старших.
Розкажіть про правила поведінки в мережі.
Станьте прикладом. Оволодійте навичками безпечного користування інтернетом.
Якщо дитина потерпає від знущань кібербулера, їй буде дуже складно зізнатися у цьому батькам чи ще комусь. На це є декілька причин:
• страх, що дорослі не зрозуміють сенсу проблеми;
• страх бути висміяним через буцімто незначну проблему;
• страх бути покараним чи що постраждає хтось рідний за «донос» на булера, особливо, якщо цькування зайшли далеко і дитина під контролем агресора;
• страх з'ясувати, що «сам винен» і знущання цілком справедливі.
Як бачите, в основі всіх причин мовчання лежить страх за себе чи близьких. У свою чергу це є наслідком заниженої самооцінки.
Покарання за булінг і кібербулінг
Булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи — штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб — штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Якщо булінг (цькування) вчинить дитина у віці до 16 років — відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Для попередження випадків булінгу і кібербулінгу діє Національна дитяча «гаряча» лінія, у будні, з 12:00 по 16:00 за номером 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних) та 116 111 (безкоштовно з мобільних).
З метою заохочення учнів до постійних занять фізичною культурою та спортом, розвитку фізичних якостей і рухових здібностей учнів, підвищення соціальної активності та формування колективу з метою патріотичного виховання учнів у позаурочний час в Каланчацькому ЗЗСО в період 15 вересня – 15 жовтня пройшли такі спортивні заходи, як:
• Проведення Олімпійського тижня (18.09 – 22.09.2023 р.), де були задіяні
всі учні закладу. Під час Тижня було проведено:
- змагання з волейболу серед дівчат (9 – 11 кл.);
- змагання з футболу серед учнів 5 – 11 класів;
- естафети серед учнів 1 – 4 класів;
- конкурс на найкраще фото або селфі на спортивну тематику серед учнів 1 – 11 класів.
• Участь в Спартакіаді закладів загальної середньої освіти Саф’янівської
сільської ради з футболу;
• «Веселі старти» серед учнів 1 та 3 класів;