Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Каланчацькій ЗОШ І-ІІІ ступенів дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в закладах загальної середньої освіти проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства. Урочисте відкриття Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» розпочалося в бібліотеці з представлення тематичної книжкової виставки «Ми проти насилля» (бібліотекар школи Банкова Л.Г.).
Соціальний педагог (Беспаленко О.В.) організувала флешмоб “Наші пальчики проти насильства”, до якого долучилися і вчителі школи. Схожий флешмоб відбувся і у 3, 4 класі під девізом “Долоні не для биття”, « Ми проти насилля», присвяченого запобіганню насильства над дітьми. Цікавим у закладі був і позакласний виховний захід, який відбувся у 2 класі (кл. керівник Харитонова Н.І.) – «Вчимось толерантному спілкуванні». Соціальним педагогом (Беспаленко О.В.) було проведено заняття та відео-презентація на тему « Відмова від небезпечних пропозицій в умовах тиску та загрози насилля» для учнів 8, 9, 11 класів. Була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля.
Протягом усього періоду акції відбулося також чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зокрема, тут проведено:
- інформаційний дайджест «Я-проти насильства»;
- перегляд відеороликів: « Ми-проти насилля», «Жорстокість серед підлітків»
- уроки толерантності та доброти “Доброзичливі стосунки з оточуючими” до Міжнародного дня людей з інвалідністю та ін.
- анкетування : «Моє життя в сім’ї та школі».
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей(дітей) хворих на ВІЛ.
Соціальний педагог школи: Беспаленко О.В.